Najpierw klip w sieci, teraz billboard w Tel Awiwie. Kampania Ruderman Family Foundation

Świat
Najpierw klip w sieci, teraz billboard w Tel Awiwie. Kampania Ruderman Family Foundation
Ruderman Family Foundation

"Polsko, nigdy nie pozwolimy ci negować Holokaustu" - takie hasło widnieje na olbrzymim billboardzie umieszczonym na jednym z budynków w centrum Tel Awiwu. To dalszy ciąg kampanii prowadzonej pod tym hasłem przez amerykańską Ruderman Family Foundation. Pierwszym jej elementem był emitowany w internecie klip, którego bohaterowie w różnym wieku powtarzali słowa "Polski Holokaust".

Zdjęcie billboardu pojawiło się mediach społecznościowych. Jak twierdzi jego autor, zrobił je w czwartek przy stacji kolejowej ha-Szalom w centrum Tel Awiwu.

 

 

Na billboardzie widać oczy starszego mężczyzny oraz napis, podobnie jak filmie, w dwóch językach: hebrajskim i angielskim: "Polsko, nigdy nie pozwolimy ci negować Holokaustu". Jest też logo fundacji i adres do strony internetowej neverdeny.org.

 

Petycja fundacji z USA

 

Ruderman Famili Foundation uruchomiła w środę zbiórkę podpisów pod petycją pod hasłem: "Ja również opowiadam się za zawieszeniem stosunków z Polską do czasu uchylenia »polskiego prawa negującego Holokaust«!". Do przyłączenia się do akcji zachęcał film zamieszczony przez fundację na YouTube.

 

W kadrze rozpoczynającym krótkie wideo pojawia się napis w języku hebrajskim i angielskim: "Polsko, nigdy nie pozwolimy ci, abyś negowała Holokaust".

 

"Pójdę do więzienia za to, co zamierzam zrobić" - mówi młody mężczyzna na początku filmu. "Zostanę zamknięta" - wtóruje mu młoda dziewczyna. "Zastanawiam się, czy mają piwo w polskich więzieniach" - pyta inny młody mężczyzna. "Będę za nimi tęsknić, kiedy mnie nie będzie" - mówi kobieta w średnim wieku siedząca z dwoma synami na kanapie. Z kolei starszy mężczyzna wypowiada słowa: "Żadne polskie więzienie nie może mnie dzisiaj przestraszyć". Następnie wszyscy wypowiadają słowa: "polski Holokaust".

 

Kilka minut po godz. 21 film zniknął z profilu Fundacji Ruderman Family na YouTube.

 

Zobacz czwartkowy materiał "Wydarzeń" o klipie żydowskiej fundacji ze Stanów Zjednoczonych: 

 

 

polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie