Zarzut znieważenia zwłok dla matki noworodka znalezionego w krzakach w Wałbrzychu

Polska
Zarzut znieważenia zwłok dla matki noworodka znalezionego w krzakach w Wałbrzychu
Polsat News

Zarzut znieważenia zwłok postawiła w środę prokuratura 28-letniej matce noworodka, który został znaleziony w krzakach przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się martwe.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk, w środę rozpoczęło się w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu przesłuchanie matki zmarłego noworodka. - Prokurator postawił jej zarzut znieważenia zwłok, za co grozi do 2 lat więzienia - powiedział prok. Orepuk.

 

Zwłoki noworodka znalazł w poniedziałek przypadkowy przechodzień. W sprawie zatrzymano również 46-letniego partnera kobiety. - Po zakończeniu przesłuchania matki dziecka prokurator zdecyduje o ewentualnych zarzutach dla tego mężczyzny - powiedział rzecznik.

 

We wtorek na zlecenie wałbrzyskiej prokuratury została przeprowadzona sekcja zwłok noworodka. Wykazała, że dziecko urodziło się martwe w 8. lub 9. miesiącu ciąży. Nie miało żadnych wad genetycznych, a na jego ciele nie stwierdzono śladów mogących sugerować, że do jego śmierci ktoś się przyczynił - podał prok. Orepuk.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie