Przemoczony i wystraszony dwulatek błąkał się po ulicy. Rodzice byli pijani

Polska
Przemoczony i wystraszony dwulatek błąkał się po ulicy. Rodzice byli pijani
Zdj. ilustracyjne/PxHere/CC0 Public Domain

Policjanci z Rzeszowa zauważyli małe dziecko idące wzdłuż drogi bez opieki dorosłych. Dwulatek był lekko ubrany, przemoczony i wystraszony. Jego rodzice nie zauważyli zniknięcia chłopca, bo byli pijani.

Policjanci z rzeszowskiej drogówki przejeżdżając w poniedziałek przez Trzebownisko zauważyli idące chodnikiem małe dziecko. Chłopiec nie potrafił powiedzieć jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Funkcjonariusze zaopiekowali się maluchem i rozpoczęli poszukiwania jego rodziców.

 

Okazało się, że dwulatek mieszka niedaleko. Chłopiec sam przeszedł na drugą stronę drogi i był około 300 metrów od domu.

 

Gdy policja dotarła do rodziców zaginionego chłopca okazało się, że są pijani. 42-letnia kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie, a 47-letni mężczyzna blisko 3 promile.

 

Ojciec nie zauważył zniknięcia dziecka

 

W domu przebywała jeszcze trójka rodzeństwa chłopca w wieku 7, 12 i 13 lat.     

 

Rodzice tłumaczyli policjantom, że pod nieobecność kobiety w domu, mężczyzna miał opiekować się synem. Nie zauważył jednak, że dziecko samo wyszło na zewnątrz.

 

Ponieważ podczas policyjnej interwencji ojciec chłopca zachowywał się agresywnie, został przewieziony do izby wytrzeźwień.

 

O całej sytuacji powiadomiono Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Do czasu wytrzeźwiania rodziców dziećmi zaopiekował się brat 47-latka.

 

polsatnews.pl

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie