Przejechała po pasach na czerwonym świetle. O mały włos nie potrąciła kobiety z dziećmi

Polska

Dzięki nagraniu z kamery umieszczonej w autobusie komunikacji miejskiej policji udało się ustalić kierowcę auta, które na czerwonym świetle przejechało przez przejście dla pieszych. Tylko dzięki szybkiej reakcji matki, która przechodziła z dziećmi, udało się uniknąć tragedii. 21-letnia kierująca usłyszała zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Policja zatrzymała jej także prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 lutego, w Płocku przy ul. Piłsudskiego.


Autobus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na czerwonym świetle. Na pasy weszła kobieta z dwójką dzieci.


Gdy piesi byli już na środku jezdni, lewym pasem minął ich volkswagen bew beetle. Dla ruchu samochodów ciągle zapalone było czerwone światło.


Na nagraniu z kamery umieszczonej w autobusie widać, jak kobieta przytrzymuje jedno z dzieci, aby nie zostało potrącone. Jak podkreśliła policja, "przytomna reakcja kobiety pozwoliła na uniknięcie poważnego wypadku drogowego".


Zapis z kamery został przekazany płockiej policji.


Sprawą zajmie się sąd


W poniedziałek 21-latka usłyszała zarzut. "Za rażące lekceważenie przepisów ruchu drogowego zostało jej zatrzymane prawo jazdy" - podała policja.


Sprawą zajmie się sąd.

 

Za wykroczenie, którego dopuściła się kierująca przewidziana jest kara grzywny do 5 tys. zł. oraz zatrzymanie prawa jazdy na czas do 3 lat.

 

posatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie