PO złoży we wtorek nowy projekt ustawy o IPN. Furgo: będzie zdecydowanie czytelniejszy

Polska

Zapowiadany projekt dotyczący nowelizacji ustawy o IPN autorstwa Platformy Obywatelskiej trafi dziś do Sejmu - potwierdził w programie "Graffiti" poseł tej partii Grzegorz Furgo. Zaznaczył, że projekt jest potrzebny, aby wyciszyć napięte relacje z Izraelem.

- Ja nie wiem, dlaczego my cały czas brniemy, codziennie aż się boję włączyć telewizor, bo codziennie jest jakiś lapsus popełniany - powiedział Furgo w rozmowie z Martą Kurzyńską.

 

Poseł PO dodał, że "ma nadzieję, iż Prawo i Sprawiedliwość pochyli się nad tym projektem bardzo szybko, że będziemy mogli zamknąć tę sprawę".

 

Furgo podkreślił, że projekt PO będzie "przede wszystkim czytelny, nie będzie zawierał niedomówień".

 

"Marszałek Karczewski jest bardziej rzecznikiem prasowym PiS, niż marszałkiem"

 

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaapelował we wtorek do polityków PO, aby nie zgłaszali nowego projektu ustawy. - To naprawdę nie ma sensu. To w tej chwili jest dolewanie oliwy do ognia - powiedział w TVN24 Karczewski.

 

Zasugerował, by w tej sprawie poczekać na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. - Mam przekonanie, że orzeczenie TK otworzy nam pole do lepszej dyskusji - podkreślił.

 

- Mam wrażenie, że marszałek Karczewski jest bardziej rzecznikiem prasowym PiS - nieudanym, niż marszałkiem Senatu. Sprawę trzeba wyciszyć i załatwić. Mógł to zrobić Senat i nie zrobił. Miał najlepszą sytuację, żeby poprawić i nie byłoby tematu. Nie zrobiono tego, błyskawicznie procedowano - powiedział odnosząc się do słów Karczewskiego Furgo.  

 

Polsat News, polsatnews.pl, PAP

luq/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie