Nadchodzą arktyczne mrozy. Temperatura spadnie nawet do -25 stopni Celsjusza

Polska
Nadchodzą arktyczne mrozy. Temperatura spadnie nawet do -25 stopni Celsjusza
Pixabay/Alicja

Końcówka lutego będzie najmroźniejszym okresem tej zimy. Na przełomie tego i przyszłego tygodnia we wschodniej części Polski temperatura może spaść nawet do -25 stopni Celsjusza.

Środa będzie ostatnim dniem z temperaturą dodatnią na większym obszarze Polski. Z każdą kolejną dobą, za sprawą spływu coraz to zimniejszego powietrza pochodzenia arktycznego, temperatury będą spadać.

 

Mroźny weekend

 

W piątek bez całodobowego mrozu będzie już tylko na krańcach zachodnich, zaś od soboty w całej Polsce będzie na minusie. Najlżejszego mrozu powinniśmy oczekiwać w województwach zachodnich, a największego na wschodzie.

 

W niedzielę w najcieplejszym momencie dnia na zachodzie będzie do -5 stopni, a na wschodzie do -10 stopni. 

 

Zimniejszy początek tygodnia

 

Najzimniejsze noce odczujemy z niedzieli na poniedziałek (25/26.02) i z poniedziałku na wtorek (26/27.02). Na zachodzie termometry pokażą od -10 do -15 stopni, a na wschodzie od -15 do -20 stopni. Lokalnie spadki temperatury mogą być jeszcze większe, nawet do niemal -25 stopni, w miejscach nazywanych biegunami zimna.

 

Niskim temperaturom będzie towarzyszyć chwilami umiarkowany wiatr z kierunku wschodniego i północno-wschodniego, osiągający około 15 km/h, który będzie obniżać temperaturę odczuwalną.

 

Bez opadów śniegu

 

To będzie przeważnie suchy mróz, ponieważ nie spodziewamy się większych opadów śniegu. Jeśli poprószy, to wyłącznie lokalnie i w bardzo małej ilości. 

 

W czasie mrozów należy pamiętać o osobach bezdomnych, które będą je spędzać pod gołym niebem. Wystarczy telefon na policję lub straż miejską, aby uratować komuś życie. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą prognozą pogody:

 

 

twojapogoda.pl, polsatnews.pl

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie