Zderzenie samochodu ciężarowego z busem. Nie żyją trzy osoby, a czwarta jest w stanie krytycznym

Polska
Zderzenie samochodu ciężarowego z busem. Nie żyją trzy osoby, a czwarta jest w stanie krytycznym
Polsat News

W poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 252 w miejscowości Zakrzewo w powiecie aleksandrowskim (Kujawsko-Pomorskie) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i busa. Zginęły 3 osoby, a czwarta jest w stanie krytycznym. Trasa łącząca Włocławek z Inowrocławiem jest zablokowana.

- Na DW 252 zderzyły się czołowo samochód ciężarowy i bus. Trzy osoby poniosły śmierć na miejscu, a dwie ranne zostały zabrane do szpitali przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Jedna z nich była w stanie krytycznym - powiedział dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu mł. bryg. Mariusz Kwiatkowski.

 

Przyczyny wypadku bada prokurator

 

Jak poinformował dyżurny służby dalej pracują na miejscu, a przyczyny i okoliczności wypadku bada prokurator. Trasa jest zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać przez około dwie godziny.

 

- Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej. Zabezpieczamy ten teren. Z informacji przekazanych przez załogę LPR-u wynika, że jedna z rannych osób jest w bardzo ciężkim stanie, a druga w średnim - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Aleksandrowie Kujawskim mł. asp. Michał Żbikowski.

 

Rzecznik prasowy dodał, że ofiary śmiertelne to podróżujący busem. Kierowca samochodu ciężarowego wyszedł z wypadku bez szwanku.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze