Są podejrzani o wprowadzeniu do obrotu 150 kg narkotyków. Zatrzymano dziesięć osób

Polska

Dziesięć osób podejrzanych o wprowadzenia do obrotu na Dolnym Śląsku ponad 150 kg narkotyków zatrzymali policjanci z CBŚP. Mężczyźni mieli współpracować z członkami tzw. grupy „Bukaciaka”.

Jak podało w poniedziałek w komunikacie CBŚP, zatrzymania w współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przeprowadzono w stolicy Dolnego Śląska, Zgorzelcu oraz w Krakowie.

 

Ośmiu mężczyzn aresztowano

 

Łącznie zatrzymano 10 mężczyzn. Są oni podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Śledczy ustali, że grupa mogła na Dolnym Śląsku wprowadzić od obrotu łącznie ponad 150 kg narkotyków.

 

- Z ustaleń śledczych wynika, że w latach 2013-2014 mężczyźni robili nielegalne "interesy" z członkami tzw. grupy "Bukaciaka" - padło CBŚP.

 

Ośmiu z podejrzanych decyzją sądu zostało aresztowanych.

 

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

 

Śledztwo ws. grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, tzw. grupy „Bukaciaka”, prowadzone jest przez CBŚP pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Do tej pory w tym śledztwie zarzuty postawiono ponad 150 osobom, z czego ponad 80 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

 

CBŚP podało, że w ostatnim czasie w ramach tego śledztwa z aresztów śledczych i zakładów karnych do prokuratury dowieziono czterech podejrzanych. Wśród nich byli m.in. Robert G. ps. „Kurczak” oraz Tomasz M. ps. „Miechu”. Prokurator postawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, tzw. grupie „Szkatułowej”. Ogłoszono im także zarzuty związane z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego na obywatelach Armenii, które miało miejsce w maju 2011 r. na terenie targowiska w Konstancinie-Jeziornej - podało CBŚP.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze