Osunęło się wysypisko śmieci w Mozambiku. Zginęło kilkanaście osób

Świat
Osunęło się wysypisko śmieci w Mozambiku. Zginęło kilkanaście osób
PAP/EPA/Antonio Silva

Na przedmieściach stolicy Mozambiku Maputo pod wpływem obfitych opadów deszczu doszło w poniedziałek do osunięcia się wysypiska śmieci na domy mieszkalne; zginęło według doniesień mediów od 12 do 17 osób. Władze twierdzą, że ofiar tragedii może być więcej.

Wysypisko śmieci Hulene w biednej, gęsto zaludnionej dzielnicy Maputo miało wysokość trzypiętrowego budynku - podała portugalska agencja Lusa, szacując liczbę ofiar śmiertelnych osuwiska na 12. Radio Mozambik podało informację o 17 ofiarach.

 

Śmieci osunęły się na domy

 

Zawaliło się sześć domów, a wielu mieszkańców uciekło w obawie przed dalszymi zniszczeniami. Trwa akcja poszukiwawcza na rumowisku.

 

- Góry śmieci zawaliły się na domy, gdzie znajdowało się wiele rodzin - powiedziała agencji Lusa przedstawicielka urzędu ds. katastrof naturalnych Fatima Belchoir. Zapewniła, że władze usiłują pomóc tym, którzy stracili dach nad głową.

 

Hulene jest największym wysypiskiem śmieci w stolicy Mozambiku. Wiele osób przychodzi tu w poszukiwaniu jedzenia czy przedmiotów nadających się do sprzedaży. Pracownicy służby zdrowia od dawna alarmowali o zagrożeniach dla zdrowia społeczności sąsiadującej z Hulene. Władze miasta rozważały już wcześniej zamknięcie wysypiska.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie