Mają po 90 lat. "Przy pustym kościele ślubowali sobie aż do śmierci"

Polska
Mają po 90 lat. "Przy pustym kościele ślubowali sobie aż do śmierci"
Instagram/Daniel Krakowiak

"Pan Jan i pani Helena w pokorze i przy pustym kościele, przed Bogiem ślubowali sobie AŻ DO ŚMIERCI!" - napisał na Instagramie Daniel Krakowiak, który - jako obca osoba - był świadkiem na ślubie pary. Zdjęcie z momentu składania przysięgi małżeńskiej stało się hitem internetu. "Na miłość nigdy nie jest za późno" - napisał Krakowiak.

Para pobrała się w jednym z warszawskim kościołów. Ponieważ ani pan Jan, ani pani Helena nie mają już rodziny, przysięgę składali tylko przed sobą, w obecności duchownego i jedynego świadka, który był jednocześnie ich fotografem.

 

"Przekonałem się dziś, że wiek 90 lat nie jest żadną przeszkodą, wręcz przeciwnie" - napisał Krakowiak.

 

"Był to dla mnie szczególny moment, ponieważ Ci Państwo nie mają nikogo bliskiego... Ja jako obca im osoba zostałem poproszony o bycie świadkiem ich ważnego dnia" - dodał.

 

 

 

Mężczyzna uchwycił moment składania przysięgi, później opublikował zdjęcie na Instagramie. Fotografia zebrała ponad tysiąc polubień i kilkadziesiąt komentarzy.

 

"Też mi się marzy kiedyś taki ślub. O ile mądrzejsi i świadomi są Ci ludzie" - napisała jedna z internautek. "Piękne, chociaż smutne, że nikt więcej oprócz pana i księdza nie cieszył się ich szczęściem w tak pięknym dniu" - skomentowała zdjęcie inna z użytkowniczek Instagrama.

 

polsatnews.pl

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie