Dwóch Palestyńczyków zabitych przez izraelskich żołnierzy w Strefie Gazy

Świat
Dwóch Palestyńczyków zabitych przez izraelskich żołnierzy w Strefie Gazy
PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Dwóch Palestyńczyków zostało zastrzelonych w Strefie Gazy przez izraelskich żołnierzy - pisze w niedzielę AFP. W sobotę czterech izraelskich żołnierzy odniosło rany w eksplozji urządzenia wybuchowego; w odpowiedzi lotnictwo Izraela prowadzi naloty w Strefie Gazy.

Według palestyńskich źródeł medycznych, na które powołuje się AFP, Palestyńczycy zginęli na wschód od miasta Rafah, w południowej części kontrolowanej przez Hamas Strefy Gazy, blisko granicy z Izraelem.

 

Izraelska armia poinformowała, że żołnierze wykonali "strzały ostrzegawcze" w kierunku grupy Palestyńczyków, którzy przybliżali się do granicy "w podejrzany sposób". Nie podano więcej szczegółów.

 

W sobotę czterech izraelskich żołnierzy zostało rannych w eksplozji urządzenia wybuchowego; według rzecznika armii izraelskiej, urządzenie było ukryte w pobliżu ogrodzenia na granicy. W odpowiedzi izraelskie siły powietrzne przeprowadziły naloty na 18 "należących do Hamasu obiektów terrorystycznych" w Strefie Gazy.

 

Jak podawały izraelskie media, liczbę rannych izraelskich żołnierzy w sobotnim wybuchu uznano za największą w pojedynczym incydencie od wojny w Gazie w 2014 roku. Odpowiedź na to wydarzenie zapowiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu.

 

Pomiędzy Izraelem a Hamasem trwa kruche zawieszenie broni od końca wojny w lecie 2014 r., trzeciej od czasu gdy władzę w Strefie Gazy objęła w 2007 roku ta radykalna organizacja palestyńska.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie