Zabójca 6-latki skazany na karę śmierci. Przyznał się też do innych zbrodni na dzieciach

Świat
Zabójca 6-latki skazany na karę śmierci. Przyznał się też do innych zbrodni na dzieciach
Reuters

24-letni Pakistańczyk Imran Ali został uznany za winnego morderstwa 6-letniej Zainab Ansari. - Sąd wydał cztery wyroki śmierci na tego seryjnego zabójcę: jeden za uprowadzenie Zainab, drugi za zgwałcenie jej, trzeci za jej zabicie, a czwarty za akt terroryzmu - powiedział prokurator generalny z Pendżabu Ihtesham Qadir. Skazany przyznał się też do zabójstwa kilkorga innych dzieci.

Sprawa zabójstwa 6-letniej Zainab Ansari, której ciało znaleziono w styczniu w mieście Kasur w prowincji Pendżab, zbulwersowała kraj i wywołała protesty przeciwko bezczynności policji.

 

Porwał, zgwałcił i zabił

 

Zainab była 12. dzieckiem zabitym w ciągu ostatnich dwóch lat w promieniu dwóch kilometrów od Kasuru. Imran Ali, którego DNA znaleziono na zwłokach 6-latki i sześciorga innych ofiar, przyznał się do ośmiu zbrodni.

 

- Sąd wydał cztery wyroki śmierci na tego seryjnego zabójcę: jeden za uprowadzenie Zainab, drugi za zgwałcenie jej, trzeci za jej zabicie, a czwarty za akt terroryzmu - powiedział prokurator generalny z Pendżabu Ihtesham Qadir.

 

Ze względów bezpieczeństwa proces, który dotyczył tylko zabójstwa małej Zainab, odbywał się za zamkniętymi drzwiami, w więzieniu w Lahore. Wstęp na salę mieli jedynie bliscy ofiar.

 

Według prokuratora planowane są procesy w sprawie zabójstw pozostałych ofiar Alego.

 

Zabójstwo Zainab wywołało oburzenie w Pakistanie i wywołało protesty w całym kraju przeciwko bezczynności policji. W styczniu podczas starć w Kasurze zginęły dwie osoby. Zabójcę, który przez wiele miesięcy przebywał na wolności, udało się złapać dzięki kampanii medialnej.

 

Bezradność policji

 

Dziewczynka zaginęła 4 stycznia w drodze na zajęcia do szkoły koranicznej. Jej ciało odnaleziono po czterech dniach w pojemniku na śmieci. Ali, który był sąsiadem Zainab, został zatrzymany pod koniec stycznia.

 

Na nagraniach z monitoringu z dnia, w którym 6-latka została uprowadzona, widać, jak dziewczynka spokojnie odchodzi z nim w nieznanym kierunku.

 

Wielu policjantów zostało odesłanych z Pendżabu z powodu braku dostatecznych działań w związku ze skargami dotyczącymi zaginionych dzieci.

 

W 2015 roku w Pendżabie ujawniono istnienie siatki pedofilskiej powiązanej z bogatą rodziną z tego regionu, której ofiarą padły setki dzieci. W sprawie skazano co najmniej dwie osoby.

 

PAP

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie