Szczerba: za PO były medale, za PiS "bida" z nędzą, bańka mydlana pęka. Bańka: nie pękam

Polska
Szczerba: za PO były medale, za PiS "bida" z nędzą, bańka mydlana pęka. Bańka: nie pękam
Polsat News

"Narciarze alpejscy nie mają gdzie trenować. Za swoje przygotowują się do startów. Bańka mydlana pęka" - napisał na Twitterze Michał Szczerba (PO). Na jego wpis tweetem odpowiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka: "Dziękuję za cenne uwagi, nie pękam" - skomentował.

Po ośmiu dniach rywalizacji olimpijczyków w południowokoreańskim Pjongczangu Biało-Czerwoni nie zdobyli jeszcze ani jednego medalu. Najbliżej podium był Kamil Stoch, który rywalizację na skoczni normalnej zakończył na czwartym miejscu.

 

Postawę polskich olimpijczyków skomentował w piątek na Twitterze Michał Szczerba. "Cztery lata temu, za #PO 4 złote medale. Za #PiS bida z nędzą" - napisał poseł Platformy. "Narciarze alpejscy nie mają gdzie trenować. Za swoje przygotowują się do startów. Bańka mydlana pęka" - dodał.

 

Do tematu odniósł się minister sportu Witold Bańka. 

 

"Znany parlamentarny amator »białego szaleństwa« dokonał wnikliwej i błyskotliwej analizy przyczyn wieloletnich zaniedbań szkoleniowych, finansowych w zakresie sportu dzieci i młodzieży i braku długofalowych strategii w Polskich Związkach Sportowych" - napisał.

 

"Dziękuję za cenne uwagi, nie pękam" - zakończył wpis minister.

 

Pod względem cenności wywalczonych medali igrzyska w Soczi (2014) były najlepszymi w całej historii występów polskich sportowców na zimowych igrzyskach olimpijskich.

 

Biało-Czerwoni wywalczyli wówczas 6 medali: 4 złote, srebrny i brązowy. 

 

polsatnews.pl

zdr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie