Polak z zakazem lotów linią Ryanair. Pod wpływem alkoholu przewrócił się na dziecko

Świat
Polak z zakazem lotów linią Ryanair. Pod wpływem alkoholu przewrócił się na dziecko
Wolf32at/Wikimedia Commons/public domain

62-letni pan Czesław nie będzie już pasażerem linii lotniczych Ryanair. Decyzja irlandzkiego sądu jest podyktowana jego zachowaniem podczas lotu do Shannon, 12 stycznia. Pod wpływem alkoholu mężczyzna przewrócił się w samolocie na trzyletnie dziecko, któremu na szczęście nic się nie stało.

Inspektor policji, który zeznawał w sądzie powiedział, że pasażer był pijany jeszcze przed wejściem na pokład. "The Times" nie podał, z jakiego miasta odleciał samolot. 

 

Mężczyzna przewrócił się na dziecko, kiedy szedł korytarzem. Podczas lotu był na tyle pijany, że nie rozumiał zagrożenia, które stworzył, a interwencja personelu "oburzyła go". Mimo to nie zachowywał się agresywnie, dlatego sąd zwolnił go za kaucją w wysokości 500 euro.

 

Adwokat mężczyzny podkreślił, że zakaz lotów linią Ryanair utrudni panu Czesławowi kontakt z rodziną w Polsce, ponieważ podróże do kraju będą droższe. Dodał, że mężczyzna od kilku lat mieszka w Irlandii sam, a nadużycie alkoholu było wywołane właśnie poczuciem osamotnienia po powrocie ze świąt Bożego Narodzenia.

 

"The Times", londynek.net, polsatnews.pl

mta/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie