Matka z synem planowali rozszerzone samobójstwo. Chcieli zabić 10-latkę, a później siebie

Polska
Matka z synem planowali rozszerzone samobójstwo. Chcieli zabić 10-latkę, a później siebie
Polsat News

49-letnia mieszkanka Rawicza (wielkopolskie), przy pomocy starszego syna usiłowała zabić 10-letnią córkę. Następnie, oboje wraz z synem mieli popełnić samobójstwo. Powodem tego dramatycznego kroku miał być szantaż ze strony sąsiadki, która żądała pieniędzy.

Jak tłumaczył w piątek rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

 

- Pod koniec stycznia policjanci z Rawicza zostali poinformowani, że jedna z mieszkanek miasta przez wiele miesięcy szantażowała swoich sąsiadów. Te wymuszenia były na tyle skuteczne, że zostały jej przekazane znaczące sumy pieniędzy - mówił Borowiak.

 

W pewnym momencie, 45-latka zaczęła również grozić sąsiadce, że jeśli nie otrzyma pieniędzy, "zrobi krzywdę" jej 10-letniej córce.

 

- Matka wraz z synem byli już na tyle zdesperowani, że uznali, iż jedynym wyjściem będzie tzw. rozszerzone samobójstwo, czyli chcieli najpierw pozbawić życia 10-letnią dziewczynę, a następnie sami planowali popełnić samobójstwo - podkreślił Borowiak.

 

10-latka jest już bezpieczna

 

Po próbie usiłowania zabójstwa, dziewczynka trafiła do rawickiego szpitala. Obecnie - jak podkreślił Borowiak - 10-latka jest już bezpieczna.

 

45-letnia szantażystka została aresztowana pod zarzutem wymuszenia; odmówiła składania wyjaśnień.

 

Aresztowana została także 49-letnia kobieta i jej dorosły syn, którzy usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Za ten czyn grozi im nawet dożywocie.

 

Sprawę opisał w piątek lokalny portal Rawicz24.pl. Według ustaleń portalu, kobiety mieszkały naprzeciwko siebie w jednej kamienicy. Przed tymi zdarzeniami, miały się ze sobą przyjaźnić.

 

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie