Jacek Wilk odszedł z klubu Kukiz'15

Polska
Jacek Wilk odszedł z klubu Kukiz'15
Polsat News

Polityk partii Wolność Jacek Wilk odszedł z klubu parlamentarnego Kukiz'15. Poseł, który poinformował o tym na swoim profilu w mediach społecznościowych, podkreślił, że to sprawa honoru. Po odejściu Wilka klub Kukiz'15 liczy 29 posłów.

W sobotę Paweł Kukiz poinformował, że prezydium klubu Kukiz'15 podjęło decyzję w trybie pilnym, że poseł Wilk zostaje zawieszony w prawach członka klubu do czasu "złożenia wyjaśnień". Decyzja ta miała związek z informacjami nt. posła, przekazanymi przez prezesa Kongresu Nowej Prawicy. "Po zapoznaniu się z pismem pana (prezesa Kongresu Nowej Prawicy Stanisława - red.) Żółtka, Prezydium Klubu Parlamentarnego K'15 w trybie pilnym podjęło decyzję, że poseł Wilk zostaje zawieszony w prawach członka Klubu do czasu złożenia wyjaśnień, które (mam nadzieję) oczyszczą go ze stawianych mu zarzutów" - napisał na Facebooku Kukiz.

 

W środę w Sejmie odbyło się prezydium klubu Kukiz'15, które postanowiło odwiesić posła Wilka. Po spotkaniu Paweł Kukiz powiedział, że "prezydium klubu nie będzie robiło sądu kapturowego opierając się jedynie na medialnych oświadczeniach pana Żółtka". - Jeżeli będzie wszczęcie postępowania przez prokuraturę, to wtedy będziemy jeszcze raz dyskutowali sprawę pana Jacka Wilka. Natomiast nie widzę w tej chwili powodów, by na podstawie tylko oświadczeń pana Żółtka z KNP być może krzywdzić posła - powiedział.

 

W wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu Wilk napisał, że "nie będzie w żaden szerszy sposób komentował swojego wyjścia z klubu K'15". "Z waszych listów i komentarzy widać aż nadto dobrze, że świetnie rozumiecie, iż ostatnie działania prezydium klubu (a potem brak innych) musiały skutkować utratą zaufania, a honor jest sprawą najważniejszą. I na tym przestanę, gdyż szczerze zależy mi na tym, aby ta separacja odbyła się w sposób jak najbardziej koleżeński, kulturalny i z klasą" - napisał na Facebooku poseł.

 

"Kolegom z klubu dziękuję za wspólne dwa lata, a Pawłowi Kukizowi - dzięki któremu jestem w Sejmie - życzę samych sukcesów! Kto wie, może kiedyś spotkamy się we wspólnym, prawdziwie reformatorskim i antysocjalistycznym froncie..." - czytamy.

 

 

"Pora na nowe otwarcie"

 

Podkreślił, że "przegrupowania, przesilenia i zmiany zdarzają się co jakiś czas na każdej scenie politycznej i są tak samo naturalne jak cykliczne zmiany pór roku". Dodał, że zmiany "pozwalają uporządkować szeregi, zebrać siły na nowo i uderzyć ze zdwojoną siłą". "Mamy wszystko, co nam potrzeba - sprawdzone w boju i ideowe zasoby ludzkie, środki i jasne cele. Mamy - wobec recydywy socjalizmu - coraz większą przestrzeń polityczną i powszechnie wyczuwalną potrzebę rządów Wolnościowców. Dajemy nadzieję i wskazujemy drogę Młodej Polsce. To idealny moment by rozpocząć konsolidację i... kampanię wyborczą!" - napisał.

 

Zaznaczył też, że jest "pora na nowe otwarcie, zdecydowane działanie i mocne uderzenie w republikę okrągłego stołu, neosanację".

 

Po wyjściu posła Wilka z Kukiz'15 klub liczy 29 posłów. Według strony internetowej Sejmu Wilk jest już posłem niezrzeszonym.

 

Wilk od listopada 2017 r. jest członkiem partii Wolność; wcześniej był członkiem Kongresu Nowej Prawicy, a w 2015 r. - kandydatem tej formacji na urząd prezydenta.

 

W lipcu 2015 r. objął funkcję reprezentanta ruchu organizowanego przez Pawła Kukiza na województwo świętokrzyskie, a w październiku 2015 r. wystartował z listy Kukiz'15 do Sejmu.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze