"Aby wynająć auto musisz mieć 25 lat, aby wypić alkohol 21, ale karabin kupisz mając lat 18"

Polska

Mieszkańcy Parkland na Florydzie oddali hołd ofiarom ataku na miejscową szkołę, w wyniku którego zginęło 17 osób, a co najmniej 12 zostało rannych. W środę do placówki wszedł uzbrojony w karabin 19-letni Nikolas Cruz i zaczął strzelać. W centrum miasta tysiące osób złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Odbyło się też nocne czuwanie. Po ataku w USA na nowo rozgorzała dyskusja o dostępie do broni.

- Cały czas mówimy o kontroli dostępu do broni. A może wystarczy tylko nie sprzedawać karabinów szturmowych 18-latkom. Aby wynająć samochód trzeba mieć 25 lat, żeby wypić alkohol, trzeba skończyć 21, ale w wieku 18 lat można kupić legalnie karabin szturmowy. Nie zgadzam się z tym - powiedziała jedna z kobiet, która upamiętniła ofiary ataku na szkołę.

 

- Wiadomo, że karabiny przeznaczone są do zabijania ludzi, a nie do polowania. Karabiny może posiadać wojsko lub policja, ale nie nastoletni  chłopak, który po prostu wejdzie do sklepu i go kupi. No, i co on z tym zrobi? Będzie zabijał ludzi - dodał inny mieszkaniec Parkland.  

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie