94-letnia kobieta obroniła się przed gwałcicielem. Uderzyła go butelką z lekarstwami

Polska
94-letnia kobieta obroniła się przed gwałcicielem. Uderzyła go butelką z lekarstwami
Zdjęcie ilustracyjne, fot. CBŚP

Próby gwałtu miał dopuścić się 54-letni mężczyzna w jednej z miejscowości powiatu nowotarskiego. Policję zawiadomił syn 94-letniej kobiety, który wcześniej zorganizował w domu imprezę mocno zakrapianą alkoholem. Do próby gwałtu doszło, gdy wraz z jednym z gości wyszedł na podwórko.

Mieszkający z matką mężczyzna wraz z kolegami spożywał we wtorek w domu alkohol. Kiedy wyszedł na podwórko, jeden z gości chciał zgwałcić 94-letnią kobietę. Ta, broniąc się, złapała stojącą obok łóżka szklaną butelkę z lekarstwem i kilkukrotnie uderzyła nią napastnika. M.in. w głowę. Zdezorientowany mężczyzna uciekł. Kobieta o zdarzeniu natychmiast poinformowała syna.


W trakcie usiłowania gwałtu w pomieszczeniu znajdował się również inny z gości, 47-latek, który jednak nie był świadomy tego, co się dzieje, ponieważ spał upojony alkoholem.


Policjanci udali się do domu napastnika i zatrzymali 57-latka. Prokurator wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu kontaktowania się w jakikolwiek sposób z pokrzywdzoną.


Za usiłowanie gwałtu podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie