Szedł chłopiec drogą, kopnął gwarka prawą nogą [NAGRANIE]

Polska

Policjanci z Wałbrzycha próbują od grudnia ustalić tożsamość nastolatka, który zniszczył figurkę Górnika Sztygara. Sprawcę, który wspólnie z kolegą skręcił przed wejście do jednej ze szkół, tylko po to, aby kopnięciem uszkodzić stojącą tam figurkę, nagrał miejski monitoring. Prokurator zgodził się na upublicznienie nagrania.

Na filmie widać dwóch nastolatków idących al. Wyzwolenia w Wałbrzychu, którzy następnie skręcają przed wejście do Zespołu Szkół Politechnicznych "Energetyk", gdzie umieszczona była figurka Górnika Sztygara. Jeden z chłopców kopnięciem niszczy figurkę.


Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2017 r. po godz. 16. Ponieważ policji nie udało się ustalić tożsamości ani sprawcy, ani towarzyszącego mu kolegi, prokuratura wydała zgodę na upublicznienie wizerunku nieletniego.

 

Wzorowane na wrocławskich krasnalach

 

Zniszczona figurka to jedna z dziewięciu przedstawiających jedenastu gwarków wałbrzyskich, które w sierpniu ubiegłego roku postawiono w różnych częściach Wałbrzycha. Wzorowane wielkością na wrocławskich krasnalach, wykonane z porcelany, strojem i przypisanym im zawodom figurki opowiadają historię miejsca, w którym stoją.

 

Mają też przypominać, że dla rozwoju  Wałbrzycha ważne były i  są nie tylko kopalnie węgla kamiennego, ale i produkowana w tym mieście od wieków porcelana.


Niestety, kilka dni po tym gdy je ustawiono jedną z figurek - przed Państwową Wyższą Szkołą Zawodową przy ul. Zamkowej - zniszczył kopniakiem 29-letni mężczyzna. Został ujęty właśnie po ujawnieniu nagrania z monitoringu. Trafił wówczas do aresztu.


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie