Senat zgłosił poprawki do Konstytucji Biznesu

Biznes
Senat zgłosił poprawki do Konstytucji Biznesu
PAP/Jakub Kamiński

Przy określaniu siedziby biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw minister będzie kierował się potrzebą decentralizacji - przewiduje jedna z poprawek do pakietu pięciu ustaw składających się na Konstytucję Biznesu, popartych w czwartkowym głosowaniu przez Senat.

Teraz Konstytucja wróci do Sejmu, który zdecyduje o losie poprawek Senatu. Izba rekomenduje ich kilkadziesiąt, głównie o charakterze legislacyjnym.

 

- Poprawka (...) przewiduje, że określając siedzibę biura rzecznika, minister będzie brał pod uwagę konieczność zapewnienia efektywnej realizacji zadań Rzecznika oraz będzie kierował się potrzebą dekoncentracji - referowała przed czwartkowym głosowaniem wicemarszałek Senatu Maria Koc.

 

Ulga na start dla początkujących przedsiębiorców

 

Niektóre założenia Konstytucji Biznesu to: co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; działalność nierejestrowa; ulga na start dla początkujących przedsiębiorców; powołanie Rzecznika MŚP; osobna ustawa dla inwestorów zagranicznych.

 

Konstytucja Biznesu to pakiet 5 ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym: Prawa przedsiębiorców; ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców; ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP; ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie