ABW zablokowała stronę propagandową Państwa Islamskiego

Polska
ABW zablokowała stronę propagandową Państwa Islamskiego
pixabay.com/geralt

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała zarejestrowaną na polskiej domenie stronę internetową, która zajmowała się szerzeniem propagandy tzw. Państwa Islamskiego - poinformował w czwartek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.  

- Strona zajmująca się szerzeniem propagandy tzw. Państwa Islamskiego, została zablokowana w następstwie działań podjętych przez Centrum Antyterrorystyczne ABW - powiedział Żaryn.

 

Według niego, w przyszłości należy spodziewać się prób odnowienia działalności propagandowej tzw. Państwa Islamskiego na "polskich lub zagranicznych serwerach".

 

Zdaniem Żaryna, wskazuje na to dotychczasowa aktywność tej organizacji. - Mamy świadomość, że Polska jest częścią świata zagrożonego działalnością terrorystyczną, w tym także propagandową Państwa Islamskiego - podkreślił.

 

Żaryn zapewnił też, że ABW na bieżąco prowadzi działania mające na celu "rozpoznanie tego zagadnienia".

 

Informację o pojawieniu się radia ISIS przekazał we wtorek na Twitterze ekspert od terroryzmu Wojciech Szewko. "Al Bayan to działające od lat oficjalne medium IS, podobnie jak agencja Aamaq" - napisał.

 

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie