Polski kierowca sprawcą karambolu w Czechach. Pięć osób poważnie rannych. 10-latek walczy o życie

Świat
Polski kierowca sprawcą karambolu w Czechach. Pięć osób poważnie rannych. 10-latek walczy o życie
ZZS Moravskoslezského kraje

Polska ciężarówka staranowała w środę sześć samochodów w okolicy Trzyńca we wschodnich Czechach. Pięć osób zostało poważnie rannych, najbardziej ucierpiał 10-letni chłopiec. Część rannych przetransportował do szpitala śmigłowiec służb medycznych.

Do wypadku doszło na obwodnicy Trzyńca w środę o godz. 10. - Musieliśmy uwolnić z zakleszczonych samochodów dwie osoby dorosłe i jedno dziecko - powiedział serwisowi dennik.cz rzecznik straży pożarnej z Trzyńca Petr Kůdela.

 

10-latek z urazem głowy


Najpoważniej ranny 10-latek doznał urazu głowy. - Dziecko było intubowane i przewiezione śmigłowcem do Szpitala Uniwersyteckiego w Ostrawie - mówił rzecznik pogotowia ratunkowego Lukáš Humpl.

 


Do szpitala w Czeskim Cieszynie przewieziono inne dziecko. 12-latek miał na szczęście mniej poważne obrażenia. Wśród pozostałych rannych, których stan wymagał hospitalizacji, była jeszcze 27-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 50 i 68 lat.


Kierowca ciężarówki był trzeźwy, co potwierdziła rzecznik lokalnej policji Karolina Bělunková.

 

 

Przepompowano 600 l paliwa


Strażacy przez wiele godzin usuwali skutki wypadku. Poza usunięciem rozbitych samochodów musieli również zneutralizować wyciek paliwa z ciężarówki sprawcy wypadku. W końcu zdecydowano się na przepompowanie 600 l paliwa ze zbiorników pojazdu do innej ciężarówki, która przyjechała z Polski.


Ruch na obwodnicy był przez kilka godzin całkowicie zablokowany.


dennik.cz, blesk.cz

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie