Miał stłuczkę, wezwał policję. Był poszukiwany międzynarodowym listem gończym

Polska
Miał stłuczkę, wezwał policję. Był poszukiwany międzynarodowym listem gończym
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

66-letniego Polaka poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania zatrzymali policjanci z Międzyrzecza (woj. lubuskie). Ścigany za przestępstwa podatkowe popełnione w Niemczech wpadł po tym, jak wezwał policjantów do kolizji - poinformowała w środę międzyrzecka policja.

- Z zebranych informacji wynika, że mężczyzna pracujący od wielu lat na terenie Niemiec jest poszukiwany za przestępstwa podatkowe, które miały narazić skarb tego państwa na straty w kwocie ok. 300 tys. euro - powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu Justyna Łętowska.


Dodała, że dalsze czynności procesowe z udziałem 66-latka będzie prowadzić Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp., a o tym, czy zostanie on przekazany stronie niemieckiej, zdecyduje sąd.

 

Ściga go niemiecki wymiar sprawiedliwości


Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek na jednej ze stacji benzynowych w Skwierzynie w pow. międzyrzeckim, kiedy wezwał policjantów do niegroźnej stłuczki.


Podczas sprawdzania danych osobowych uczestników kolizji okazało się, że 66-latek jest ścigany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

 

PAP

 

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie