Karczewski kandydatem na prezydenta Warszawy, Jaki na wiceprezydenta? "Opcja brana pod uwagę"

Polska
Karczewski kandydatem na prezydenta Warszawy, Jaki na wiceprezydenta? "Opcja brana pod uwagę"
PAP/Leszek Szymański

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział w środę, że Prawo i Sprawiedliwość bierze pod uwagę rozwiązanie, w którym kandydatem na wiceprezydenta Warszawy będzie wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki, a sam Karczewski - kandydatem na prezydenta stolicy.

Karczewski został spytany w środę w radiowych Sygnałach Dnia, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Warszawy. - Władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie (...) to kwestia najbliższych tygodni - powiedział marszałek Senatu.

 

Dopytywany, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on sam zostanie kandydatem partii na prezydenta Warszawy, a obecny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki kandydatem na wiceprezydenta, Karczewski powiedział: "taka opcja była i jest brana pod uwagę".

 

- Pracujemy, każdy z nas wykonuje swoje zadania. Widzę jak ciężko pracuje Patryk Jaki, ja pracuję w Senacie - dodał Karczewski.

 

Do słów marszałka Senatu odniósł się na Twitterze Patryk Jaki. "Od razu prostuję. Będę wspierał Marszałka jeśli się zdecyduje - to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy" - napisał polityk.

 

 

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie