"Należało się jak mało komu". Królikowski o Telekamerze dla "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Kultura

- W żadnej polskiej telewizji nie ma programu rozrywkowego, który stawia takie wymagania zawodowe przed naszymi kolegami. Tego naucza się w akademiach teatralnych czy akademiach muzycznych. Należało się nam jak mało komu - powiedział Paweł Królikowski, aktor i juror programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", który wczoraj został nagrodzony "Telekamerą" kategorii telewizyjny program rozrywkowy.

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" to format pokazywany w wielu krajach, ale jak zapewnił Królikowski, polska wersja jest wyjątkowa.

 

- Słyszałem od producentów, że gdy pokazywana jest na targach telewizyjnych w Europie, to ich uczestnicy "otwierają szeroko buzie" ze zdziwienia, że przygotowywane jest to na tak wysokim poziomie - relacjonował aktor w "Nowym Dniu z Polsat News".

 

Dodał, że większość europejskich produkcji show "do tej pory robiona była, jak takie gimnazjalne przebieranki", a polska edycja daje szansę artystom na stworzenie wyjątkowych kreacji, które dostrzeżone zostaną na świecie.

 

Królikowski wspomniał przy tej okazji o liście członków legendarnej grupy Queen, z wyrazami uznania dla Sławomira, który w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" fantastycznie wcięli się w postać Freddiego Mercury'ego.

 

 

- Pamiętam swoje pierwsze wzruszenie. To było, jak Kaśka Skrzynecka zaśpiewała Louisa Armstronga. Siedzieliśmy przy stole i ryczeliśmy ze wzruszenia - wspomniał Królikowski.

 

Dodał, że nie sposób wyliczyć wszystkich tak ujmujących występów.

 

 

Królikowski podkreślił, że za sukces show odpowiadają przede wszystkim ludzie, których nie widać w telewizji, bo stoją z drugiej strony kamery, a którzy stanowią trzon realizacyjny.

 

- Znani są tylko z napisów końcowych. Tak naprawdę jednak to dzięki nim możemy spijać ten krem i cieszyć się Telekamerą - zaakcentował.

 

Telewizja Polsat emituje program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" od 2014 roku. Wiosną rozpocznie się jego dziewiąta edycja. Wystąpią w niej: Filip Lato, Natalia Krakowiak, Krzysztof Szczepaniak, Andrzej Młynarczyk, Izabella Miko, Anna Guzik, Ruda z Red Lips i Janek Traczyk.

 

Ich występy będzie oceniać jury w składzie: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Królikowski i Kacper Kuszewski, który wygrał ósmą edycję. Wcielił się w niej m.in. w postać Maria Callas. Zaśpiewał arię "Habanera" z opery "Carmen" Georgesa Bizeta. Jego występ, który zachwycił jurorów i publiczność.

 

 

Polsat News

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie