Dwuletni chłopiec wypadł z okna na drugim piętrze. Uratowali go sąsiedzi

Świat
Dwuletni chłopiec wypadł z okna na drugim piętrze. Uratowali go sąsiedzi
YouTube/Mira Köroğlu

Przerażająca scena, którą uwiecznił jeden ze świadków, rozegrała się w Stambule w Turcji. Na nagraniu opublikowanym w internecie widzimy małe dziecko zwisające z okna na drugim piętrze. Chwilę później maluch spadł. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji sąsiadów, dziecku nic się nie stało.

Z ustaleń mediów wynika, że chłopiec wszedł na parapet mieszkania znajdującego się na drugim piętrze budynku. Chwilę później dziecko straciło równowagę i zawisło kilka metrów nad ziemią. 

 

Sąsiedzi, którzy obserwowali całą sytuację z podwórka, próbowali powiadomić matkę dziecka, która również była w mieszkaniu, jednak ta przez dłuższą chwilę nie reagowała.

 

Ponieważ życie dziecka było zagrożone, ludzie obserwujący całą sytuację postanowili działać. Jeden z mężczyzn chwycił koc wiszący na balkonie na 1. piętrze. W ten sposób udało się przygotować prowizoryczną płachtę ratunkową, która chwilę później zamortyzowała upadek dziecka.

 

 

Dzięki błyskawicznej reakcji sąsiadów dziecku nic się nie stało. - Próbowaliśmy go uspokoić, podaliśmy mu trochę wody i oddaliśmy matce, która zbiegła na dół. Chłopiec był przerażony - powiedział jeden z bohaterów, któremu maluch zawdzięcza uratowanie życia.

 

Daily Mail

dk/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!