Recydywista miał zabić i okraść staruszkę. Sąsiadów zaniepokoiła głośna muzyka

Polska

Policjanci z Sulęcina (Lubuskie) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie brutalnego zabójstwa 78-letniej mieszkanki tego miasta. 29-latek miał skrępować seniorkę w jej własnym mieszkaniu i okraść. Kobieta zmarła.

Policję zawiadomili sąsiedzi starszej kobiety, których zaniepokoiły dźwięki głośnej muzyki dobiegające z mieszkania 78-latki. Było to o tyle dziwne, że przez kilka ostatnich dni nikt jej nie widział. Kobieta nie reagowała także na pukanie do drzwi jej mieszkania.

 

Przybyły na miejsce dzielnicowy wyważył drzwi do mieszkania seniorki. W środku odnalazł skrępowane zwłoki kobiety.

 

Policjanci szybko wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego o zabójstwo mężczyznę. W toku śledztwa okazało się, że 29-latek wtargnął do mieszkania pokrzywdzonej, obezwładnił ją, skrępował ręce, nogi oraz zakleił usta taśmą izolacyjną. Następnie splądrował mieszkanie, kradnąc znaczną ilość pieniędzy i biżuterię.

 

Kryminalna przeszłość

 

Kobieta w następstwie poniesionych obrażeń zmarła.

 

29-latek, który w przeszłości był notowany za rozboje i oszustwa, za co został nawet skazany na wieloletnie więzienie, usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i posiadania środków odurzających. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.   

 

W sprawie zatrzymano również partnerkę 29-latka, która usłyszała zarzut paserstwa w związku przechowywaniem pieniędzy i kosztowności skradzionych przez jej partnera. Zastosowano wobec niej dozór policyjny.

 

polsatnews.pl

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie