19 wykroczeń i blisko 100 punktów karnych w ciągu kilku miesięcy. Kierowca skody stanie przed sądem

Polska
19 wykroczeń i blisko 100 punktów karnych w ciągu kilku miesięcy. Kierowca skody stanie przed sądem
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Przewinienia 24-letniego mieszkańca Legnicy, kierowcy skody, ustalono dzięki Inteligentnemu Zintegrowanemu Systemowi Wspierającemu Zarządzanie Ruchem i Transportem Publicznym. System to zarówno monitoring miejski, jak również nagrania z kamer, które kierowcy montują w autach, a filmy z wyczynami piratów przesyłają policji. Ustalono, że 24-latek m.in. nagminnie przejeżdżał na czerwony świetle.

24-letni mieszkaniec Legnicy od lipca do września 2017 roku popełnił aż 19 wykroczeń drogowych, gromadząc tym samym na swoim koncie blisko 100 punktów karnych.


Z przekazywanych przez mieszkańców informacji wynika, że kierowcy pojazdów nagminnie nie stosują się do sygnalizacji świetlnej na terenie Legnicy. Funkcjonariusze Zespołu do Zwalczania Agresywnych Zachowań współpracując z Centrum Zarządzania Ruchem w Legnicy po dokonaniu analizy zapisu z kamer ujawniają rażące wykroczenia drogowe.


Analiza pozwoliła na ustalenie rekordzisty, kierowcy skody. Szybko ustalono, że część z zarejestrowanych wykroczeń, także na przesłanych na skrzynkę pocztową stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl filmach, popełniał kierującego jednym i tym samym samochodem.


Wobec mieszkańca Legnicy policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu, który nałożył na brawurowego kierowcę wysoką karę grzywny.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie