19 mln telefonów pod numer alarmowy. "Za nimi kryła się bardzo często tragedia"

Polska
19 mln telefonów pod numer alarmowy. "Za nimi kryła się bardzo często tragedia"
Polsat News

19 mln zgłoszeń odnotowano w 2017 r. pod numer alarmowy 112; czas reakcji i podjęcia interwencji jest szybki, to niespełna 10 s.- podkreślił w piątek w Rzeszowie szef MSWiA Joachim Brudziński.

Minister podziękował operatorom numeru alarmowego 112. - Do mieszkańców całej Polski powinna dotrzeć ta informacja, a właściwie wdzięczność, którą powinniśmy wszyscy mieć w sercu wobec tych, którym niejednokrotnie zawdzięczamy życie - mówił Brudziński, który uczestniczy w otwarciu nowego budynku Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

 

W trakcie uroczystości szef MSWiA wręczy wyróżnienia dla operatorów numeru 112 z Podkarpacia. Następnie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się odprawa ministra z komendantami Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.

 

Brudziński zwrócił uwagę, że w roku 2017 odnotowano 19 mln zgłoszeń pod numer 112. - Za nimi kryła się bardzo często tragedia obywateli, mieszkańców naszego kraju - podkreślił. Jak zaznaczył, reakcja na zgłoszenie jest szybka. - Średni czas reakcji dodzwonienia się na ten numer i podjęcia interwencji to jest niespełna 10 s. (...) To 10 s. oznacza nie mniej, ni więcej tylko uratowane życia bądź zdrowie naszych współobywateli - oświadczył.

 

"Nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie Polaków"

 

- Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie obywateli. Nie można oszczędzać na zdrowiu obywateli, na życiu obywateli. Oczywiście trzeba być skrzętnym, trzeba pilnować grosza publicznego - powiedział Brudziński.

 

Dodał, że tam, gdzie wchodzi w rachubę życie i zdrowie obywateli, "państwo musi na to stać". - Stąd program modernizacji polskiej policji, straży granicznej, straży pożarnej - wskazał szef MSWiA.

 

- W każdym miejscu w naszej ojczyźnie możecie liczyć na wsparcie mojego resortu, możecie liczyć na wsparcie rządu premiera Mateusza Morawieckiego, bo tak jak mówiliśmy i powtarzamy: Polska nie może być bezpieczna i wygodna tylko dla mieszkańców dużych miast i dużych metropolii, my chcemy aby każdy mieszkaniec, niezależnie od tego gdzie mieszka, miał takie same poczucie bezpieczeństwa, że państwo zawsze za nim staje może być tego pewnie - mówił w Rzeszowie Brudziński.

 

- Rząd PiS, moje ministerstwo nigdy na bezpieczeństwie Polaków nie będzie oszczędzać - podkreślił.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie