Pomorskie: lokalny działacz sportowy aresztowany za wyłudzenia pożyczek. Usłyszał 67 zarzutów

Polska
Pomorskie: lokalny działacz sportowy aresztowany za wyłudzenia pożyczek. Usłyszał 67 zarzutów
Polsat News

Prokuratura w Kościerzynie (Pomorskie) postawiła 25-letniemu lokalnemu działaczowi sportowemu 67 zarzutów związanych z wyłudzeniami pożyczek. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Klub, w którym działał, odcina się od jego pozaklubowej działalności.

Jak poinformował w czwartek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, większość postawionych 25-latkowi zarzutów dotyczyła doprowadzenia lub próby doprowadzenia pokrzywdzonych "do niekorzystnego rozporządzenia mieniem". W grę wchodziło wyłudzenie lub próba wyłudzenia kredytów i pożyczek w kwotach od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 25-latek miał dopuścić się tych przestępstw między styczniem a marcem 2017 roku.

 

W śledztwie ustalono, iż podejrzany składał w różnych instytucjach finansowych oraz bankach wnioski o udzielenie pożyczki wykorzystując dane osób, którym wcześniej udzielał pożyczek i kredytów jako pośrednik - doradca klienta jednego z banków, w którym był zatrudniony. W niektórych przypadkach mężczyzna posłużył się podrobionymi dokumentami.

 

Przyznał się do popełnienia części zarzucanych mu przestępstw

 

W czasie przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał się do popełnienia części zarzuconych mu przestępstw i złożył wyjaśnienia. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 8 lat więzienia. Prowadząca śledztwo w tej sprawie prokuratura Rejonowa w Kościerzynie wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku.

 

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Klubu Sportowego Kaszubia Kościerzyna, zarząd klubu przyznał, że podejrzany to osoba, która pełniła funkcję prezesa KS Kaszubia. "Zarząd jednoznacznie odcina się od działalności pozaklubowej Prezesa, która w żaden sposób nie powinna być łączona z bieżącą działalnością klubu" - napisano w oświadczeniu.

 

Przedstawiciele klubu przyznali, że są "zaskoczeni zaistniałą sytuacją" i mogą za nią "jedynie przeprosić sympatyków klubu i wszystkich sponsorów". "Zarząd Klubu podjął decyzję o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Klubu. Termin spotkania zostanie podany w najbliższym czasie. Jednocześnie Zarząd oświadcza, iż zaistniała sytuacja nie ma żadnego wpływu na dalsze funkcjonowanie Klubu Sportowego Kaszubia Kościerzyna" - napisano też w oświadczeniu.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie