Pożar w budynku socjalnym w Ostrowie Wlkp. 54-letni mężczyzna zginął w płomieniach

Polska
Pożar w budynku socjalnym w Ostrowie Wlkp. 54-letni mężczyzna zginął w płomieniach
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały poparzone w pożarze, który wybuchł w środę w jednym z mieszkań w budynku socjalnym znajdującym się w Ostrowie Wlkp. przy ulicy Olszynowej. Prokuratura wszczęła śledztwo wyjaśniające okoliczności pożaru i śmierci mężczyzny.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. poinformował, że w tej chwili na miejscu zdarzenia przebywa prokurator. - Czynności prowadzone są w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci i ewentualnie doprowadzenia do pożaru - powiedział Maciej Meler.

 

Po godzinie 13 w jednym z mieszkań w budynku socjalnym przy ulicy Olszynowej w Ostrowie Wlkp. wybuchł pożar; przebywający w lokalu 54-letni mężczyzna nie zdążył opuścić mieszkania. - Na razie wiemy, że był to mieszkaniec Ostrowa Wlkp., policja próbuje ustalić członków rodziny - wyjaśnił Meler.

 

Poparzeniu uległo także dwóch mężczyzn, którzy przed przybyciem straży pożarnej próbowali ratować mężczyznę. Z budynku ewakuowało się kilkanaście osób.

 

Lekarz Adam Stangred z ostrowskiego szpitala powiedział, że opieki medycznej wymagał jeden z dwóch poparzonych mężczyzn, ale odmówił pozostania w szpitalu.

 

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 7 jednostek straży pożarnej.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie