Komunikacyjny chaos w Japonii. Opady śniegu unieruchomiły na drodze 1,4 tys. samochodów

Świat
Komunikacyjny chaos w Japonii. Opady śniegu unieruchomiły na drodze 1,4 tys. samochodów
PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
Opady śniegu w Tokio

Około 1,4 tys. samochodów zostało w środę unieruchomionych na głównej drodze prefektury Fukui w środkowej Japonii z powodu obfitych opadów śniegu. Zablokowane pojazdy utworzyły kolejkę o długości 10 km - pisze w środę agencja Kyodo.

Członkowie japońskich sił lądowych przez całą noc starają się usuwać śnieg z autostrady między miastami Awara i Sakai, by umożliwić samochodom przejazd. Do tego zadania oddelegowano ok. 750 osób. Rozdają one kierowcom także wodę i jedzenie.

 

Do unieruchomienia pojazdów doszło, gdy duży samochód częściowo zjechał z drogi na pobocze, gdzie ugrzązł, blokując drogę.

 

Kyodo informuje ponadto, że ze względu na znaczne opady śniegu wyłączono z ruchu pewne fragmenty innych dróg w kraju i anulowano prawie 100 połączeń kolejowych.

 

Ponad metr śniegu

 

W środę rano odnotowano, że w Fukui spadło 136 cm śniegu, 78 cm w prefekturze Ishikawa, a 70 cm w prefekturze Toyama - wszystkie te jednostki administracyjne leżą na zachodnim wybrzeżu kraju, na wyspie Honsiu.

 

Od kilkunastu dni Japonia zmaga się z niezwykle obfitymi opadami śniegu i niskimi temperaturami, które powodują chaos komunikacyjny. 25 stycznia w Tokio odnotowano najzimniejszą temperaturę od 48 lat - minus 4 stopnie Celsjusza. Kilka dni wcześniej miasto nawiedziła burza śnieżna.

 

PAP

 

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie