Prokuratura wystąpiła o przedłużenie do 10 kwietnia śledztwa ws. wypadku z udziałem Szydło

Polska
Prokuratura wystąpiła o przedłużenie do 10 kwietnia śledztwa ws. wypadku z udziałem Szydło
zdj. archiwalne/Polsat News

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wystąpiła o przedłużenie do 10 kwietnia śledztwa w sprawie wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło w Oświęcimiu - ustaliła we wtorek PAP w prokuraturze. Dotychczasowy termin zakończenia śledztwa upływał 10 lutego. Wniosek o przedłużenie skierowany został do Prokuratora Regionalnego w Krakowie.

"Powodem skierowania wniosku o przedłużenie okresu śledztwa jest konieczność przeprowadzenia uprzednio zaplanowanych czynności procesowych. Z uwagi na dobro śledztwa bardziej szczegółowe informacje w tym zakresie nie będą przekazywane" - poinformowała prokuratura.

 

Do wypadku doszło 10 lutego 2017 r. w Oświęcimiu. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd ówczesnej premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo.

 

14 lutego ub.r. prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata seicento Sebastian K. Kierowca nie przyznał się do winy, prokuratura nie podawała treści jego wyjaśnień.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie