Tajemniczy Magierowski przed MSZ. "Żadnych komentarzy dzisiaj"

Polska

Marek Magierowski nie chciał potwierdzić medialnych doniesień, jakoby to on miał objąć placówkę polskiej ambasady w Izraelu. Wiceszef MSZ został zapytany o to przez dziennikarkę "Wydarzeń". - Żadnych komentarzy dzisiaj i na razie, miłego dnia życzę - powiedział z uśmiechem i czym prędzej oddalił się sprzed siedziby resortu.

Nieoficjalnie Magierowski jest najpoważniejszym kandydatem na nowego ambasadora RP w Izraelu. Kandydatura musi wcześniej uzyskać zgodę prezydenta Andrzeja Dudy oraz akceptację strony przyjmującej,czyli Izraela.

 

Szef MSZ Jacek Czaputowicz pytany kilka dni temu w TVP Info o kandydaturę Magierowskiego powiedział, że "nie potwierdza i nie zaprzecza".


Polska nie ma swojego ambasadora w Izraelu od końca grudnia 2017 r., kiedy to poprzedni polski przedstawiciel Jacek Chodorowicz zakończył swoją kadencję.

 

Spotkanie z ambasador

 

Pod koniec zeszłego roku resort spraw zagranicznych na jego następczynię zaproponował byłą prezes Polskiego Radia Barbarę Stanisławczyk-Żyłę. Jej kandydaturę negatywnie zaopiniowała jednak (m.in. głosami posłów PiS) sejmowa komisja spraw zagranicznych.

 

Ambasadorem Izraela w Polsce jest Anna Azari, z którą w poniedziałek spotkał się Czaputowicz. Tematem był spór wokół nowelizacji ustawy o IPN, którą ostro krytykuje Izrael.

 

Polsat News, polsatnews.pl

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze