Mieli dokonywać kradzieży samochodów dostawczych i motocykli. 10 osób usłyszało zarzuty

Polska
Mieli dokonywać kradzieży samochodów dostawczych i motocykli. 10 osób usłyszało zarzuty
Polsat News

10 osób usłyszało zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej kradzieży z włamaniami samochodów dostawczych oraz motocykli. Zatrzymanych zostało w sumie 13 osób, które miały uczestniczyć w przestępczym procederze.

Grupa działała na terenie Polski oraz poza granicami kraju. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Wśród osób, które usłyszały zarzuty jest Bartłomiej B., który miał kierować grupą przestępczą.

 

Renault Master i Opel Movano

 

Dział prasowy Prokuratury Krajowej poinformował w poniedziałek, że członkowie grupy dokonywali kradzieży z włamaniami samochodów dostawczych marki Renault Master i Opel Movano oraz motocykli typu enduro. Nabywali też pojazdy pochodzące z przestępstwa i zajmowali się udzielaniem pomocnictwa do ukrycia albo sprzedaży takich pojazdów.

 

W związku z prowadzonym postępowaniem zatrzymanych zostało 13 osób. Przeszukane zostały miejsca ich zamieszkania i pobytu oraz miejsca, w których mogły znajdować się rzeczy pochodzące z przestępstwa.

 

Osiem osób trafiło do aresztu

 

PK podała, że w trakcie przeszukań zabezpieczono między innymi samochody i części pochodzące z kradzionych pojazdów, a także narzędzia i urządzenia wykorzystywane do pokonywania fabrycznych zabezpieczeń samochodów.

 

Bartłomiej B. usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także o kierowanie kradzieżami z włamaniami. Dziewięciu podejrzanym prokurator zarzucił udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zatrzymani podejrzani są o kradzieże z włamaniami pojazdów lub o paserstwo. Osiem osób trafiło do aresztu.

 

PK podała, że tytułem tymczasowego zajęcia mienia zabezpieczono trzy pojazdy oraz ponad 800 tys. złotych w gotówce.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie