Grupa nastolatków napadła na sklep w Krakowie. Chcieli ukraść alkohol

Polska

Do sklepu na krakowskim Ruczaju weszła grupa nastolatków - trzech chłopców w wieku od 17 do 19 lat i dwie czternastoletnie dziewczynki. Próbowali ukraść kilka butelek z alkoholem. Mimo interwencji ochrony, udało im się uciec. Jednak policja zatrzymała młodzież po pościgu. Prawdopodobnie nastolatkowie byli pod wpływem alkoholu i narkotyków.

- Usiłowali ukraść alkohol wysokroprocentowy, ale jedna butelka im wypadła i to zwróciło uwagę ochrony - powiedział mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

Wypadła im flaszka, sięgnęli po broń

 

- Gdy próbowali ich ująć, jeden z nastolatków wyjął coś, co przypominało broń i zaczął grozić pracownikom - dodał mł. insp. Gleń.

 

Natolatkom udało się uciec, ale kilka minut później zostali zatrzymani przez policję. Okazało się, że to nie jedyny ich wybryk z sobotniego wieczora.

 

Z wiatrówki postrzelili kobietę

 

- Grupa nastolatków minęła dwie kobiety, nagle jedna z nich poczuła ból w nodze. Zgłosiła nam, że ktoś ją postrzelił - powiedział Gleń.  

 

Młodsze dzieci zostały przesłuchane i zajmie się nimi sąd rodzinny. Najstarsi odpowiedzą jak dorośli. Prawdopodobnie cała piątka była pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

 

Wydarzenia, polsatnews.pl

nro/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie