Żona Mackiewicza: polski rząd zapłaci za akcję ratunkową. Pieniądze ze zbiórek trafią do dzieci

Polska
Żona Mackiewicza: polski rząd zapłaci za akcję ratunkową. Pieniądze ze zbiórek trafią do dzieci
Facebook/Tomek Czapkins Mackiewicz

Rządy Polski i Francji podjęły decyzję o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat - poinformowała w piątek na Facebooku Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza, który pozostał na tej górze w szczelinie na wysokości ok. 7280 m

"Właśnie otrzymałam wiadomość, że Rząd Polski podjął decyzję o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat (wraz z Rządem Francji).

 

- Z całego serca pragnę wyrazić głęboką wdzięczność Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej, Panu Konsulowi Rzeczypospolitej Polskiej w Pakistanie oraz Panu Zbigniewowi Wyszomirskiemu, Radcy Ambasady RP w Islamabadzie.

 

- Wszystkie zgromadzone w zbiórkach środki zostaną przekazane dzieciom. Dziękuję w imieniu Tomasza Mackiewicza oraz Dzieci: Maxymiliana Wita Mackiewicza, Zoi Antoniny Mackiewicz, Antoniny Marii Mackiewicz" - napisała Anna Antonina Solska.

 

W piątek uczestnicy akcji ratunkowej na Nanga Parbat Denis Urubko, Adam Bielecki i Piotr Tomala powrócili do bazy pod K2 narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt. Czwarty uczestnik akcji Jarosław Botor z ważnych powodów osobistych musiał wrócić do kraju.

 

Zimowe wejście Elisabeth Revol i Mackiewicza 25 stycznia na szczyt Nanga Parbat (8126 m) jest drugim w historii. Francuzka, która przebywa obecnie w szpitalu w Sallanches, jest drugą na świecie kobietą, która zdobyła ośmiotysięcznik o tej porze roku, a Mackiewicz pierwszym Polakiem na wierzchołku tej góry zimą.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie