Radny rozsmarował mężczyźnie pizzę na twarzy. Akt oskarżenia po incydencie na manifestacji "Łańcuch światła"

Polska
Radny rozsmarował mężczyźnie pizzę na twarzy. Akt oskarżenia po incydencie na manifestacji "Łańcuch światła"
YouTube/ono24.info

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie uderzenia kawałkiem pizzy przechodnia podczas zeszłorocznej manifestacji "Łańcuch światła" w Gryfinie (Zachodniopomorskie). Pizzę rozsmarował na twarzy przechodnia radny powiatowy.

- Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono, że 24 lipca 2017 r. dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego w ten sposób, że wyjął z opakowania pizzę, którą oskarżony niósł, a następnie tą pizzą dokonał naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego mężczyzny - powiedziała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

 

Dodała, że oskarżonemu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Do zdarzenia doszło podczas manifestacji Łańcuch Światła w Gryfinie. Przez grupę pikietujących przed Sądem Rejonowym przechodził mężczyzna z opakowaniem pizzy. Po wymianie kilku uwag między demonstrantami a mężczyzną radny powiatowy Marek B. (w 2014 r. startował do wyborów z listy Platformy Obywatelskiej jako kandydat niezależny) wyjął pizzę z pudełka i rozsmarował mężczyźnie na twarzy. Film z zajścia opublikował lokalny portal internetowy.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie