Kaczyński ws. ustawy o IPN: prawda nie obroni się sama, więc trzeba stworzyć mechanizm jej obrony

Polska

- Właśnie jesteśmy w trakcie tworzenia takiego mechanizmu, takiej machiny, która będzie broniła tej prawdy. Wiemy, że jesteśmy w pozycji słabszej, bo nasi przeciwnicy są bardzo mocni - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński o ustawie o IPN. Odnosząc się do międzynarodowej krytyki pod adresem Polski stwierdził, że "nie można popadać w panikę z tego powodu, że mamy do czynienia z takim atakiem".

Szef PiS oświadczył, że wie "jakie mechanizmy tutaj funkcjonują". - Mówię tutaj o mechanizmach społecznych, politycznych, ale także takich technicznych, jak np. w internecie, gdzie można za jednym razem kupić 100 tysięcy wpisów - podkreślił Kaczyński. 

 

- Więc kiedy nam się przedstawia te ogromne ilości, miliony wpisów, o "polskich obozach zagłady", to my wiemy, że to nie jest tak, że miliony ludzi na świecie, to twierdzi - przekonywał.

 

Jak dodał, gdyby jednak "tak twierdziły te miliony, to to jest kłamstwo i to kłamstwo niesłychanie skandaliczne ze względu na jego skrajną niemoralność i taką próbę przerzucenia winy za potworne zbrodnie z silniejszych, bo Niemcy są od nas silniejsi, na słabszych".

 

- To bardzo źle świadczy także o moralności i o postawie tych, którzy to czynią. Nie przyniesie im to na dłuższą metę sukcesu, przyniesie im klęskę - stwierdził prezes PiS.

 

wpolsce.pl, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie