Zwłoki ofiar ukrywał w donicach. 66-letni ogrodnik zatrzymany

Świat

Bruce McArthur został już oskarżony o zabójstwo pięciu osób, ale śledczy podejrzewają, że ogrodnik z Toronto może mieć na koncie znacznie więcej ofiar. Policjanci przeszukują około 30 posiadłości, którymi się zajmował. Na jednej z nich znaleziono szczątki trzech osób. Były ukryte w dwóch donicach.

Tropy prowadzą do popularnej wśród społeczności homoseksualnej tzw. gay village, czyli znanego w Toronto miejsca, w którym skupione są kawiarnie, sklepy, bary i kluby nocne nakierowane na osoby homoseksualne. W ciągu ostatnich miesięcy w tej okolicy dochodziło do zaginięć ludzi, o czym donieśli policji członkowie społeczności LGBT.

 

Donice w 12 posiadłościach 

 

Gazeta "Toronto Star" podaje, że szczątki znaleziono m.in. w donicach przed domem Rona Smitha i Karen Fraser. McArthur podnajmował od małżeństwa garaż, w którym przechowywał sprzęt ogrodniczy.

 

- Przeszukujemy też piwnice. Nie zaczęliśmy jeszcze prac ziemnych - powiedział sierż. Hank Idsinga, przedstawiciel kanadyjskiej policji. - Dzięki radarom zidentyfikowaliśmy miejsca, gdzie ziemia była poruszona. Będziemy musieli je sprawdzić - dodał.

 

Z ustaleń śledczych wynika, że oskarżony ustawił donice w co najmniej 12 posiadłościach. 

 

Miały go łączyć kontakty seksualne z jedną z ofiar 

 

McArthur został dotychczas oskarżony o zamordowanie pięciu mężczyzn. Śledczy uważają jednak, że ofiar jest więcej i to nie tylko ze środowiska homoseksualistów. Nie wiadomo, jakie były motywy zbrodni.

 

Policjanci ustalili, że 66-latka łączyły kontakty seksualne z co najmniej jedną jego ofiarą.

 

Szczątki będą poddane badaniom DNA. Ich identyfikacja może trwać kilka miesięcy.

 

Wydarzenia, Reuters, Toronto Star

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie