Troje posłów Nowoczesnej wznowiło członkostwo w klubie. "Działamy wspólnie dalej"

Polska
Troje posłów Nowoczesnej wznowiło członkostwo w klubie. "Działamy wspólnie dalej"
Polsat News

Posłowie Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski zakończyli okres zawieszenia członkostwa w klubie Nowoczesnej - poinformowano w czwartek na Twitterze partii. Decyzję o zawieszeniu posłowie podjęli w styczniu po odrzuceniu projektu "Ratujmy Kobiety 2017".

"Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski zakończyli okres zawieszenia w klubie poselskim Nowoczesnej. "Działamy wspólnie dalej!" - napisano na Twitterze Nowoczesnej. Jak podano, decyzję o wznowieniu członkostwa posłowie podjęli po rozmowach w klubie.

 

Klub Nowoczesnej zebrał się w środę w południe. Jednym z omawianych na nim tematów była sytuacja w partii po sejmowym głosowaniu nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne.

 

Głosowanie ws. liberalizacji przepisów aborcyjnych

 

W pierwszej połowie stycznia Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", który zakładał m.in. liberalizację obowiązujących obecnie przepisów aborcyjnych. By projekt trafił do dalszych prac w sejmowej komisji zabrakło 9 głosów. W głosowaniu w tej sprawie nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej.

 

Troje posłów: Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Krzysztof Mieszkowski zawiesiło wówczas swoje członkostwo w klubie Nowoczesnej. Powodem była postawa grupy posłów tego klubu podczas głosowania.

 

Niegłosujący zostali ukarani przez klub Nowoczesnej naganą i karą finansową w wysokości 1000 zł. Z kolei jeden z niebiorących udziału w głosowaniu posłów - Adam Cyrański odszedł z Nowoczesnej.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie