Poseł Sanocki zerwał w sądzie plakat ze stanowiskiem sędziów krytykującym reformę wymiaru sprawiedliwości

Polska
Poseł Sanocki zerwał w sądzie plakat ze stanowiskiem sędziów krytykującym reformę wymiaru sprawiedliwości
fot. Agnieszka Pospiszyl/radio.opole.pl

Według relacji rzecznika Sądu Okręgowego w Opolu, do zdarzenia doszło we wtorek na korytarzu Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich. Poseł Janusz Sanocki przyszedł, by uczestniczyć w charakterze publiczności w jednej z rozpraw. Jego uwagę zwrócił plakat ze stanowiskiem sędziów, w którym władze państwowe wzywane są do "zaprzestania działań niszczących fundamenty demokratycznego państwa".

Poseł zerwał plakat z tym stanowiskiem.

 

- W siedzibie Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich doszło do incydentu z udziałem posła Janusza Sanockiego (niezrz.) - potwierdził w czwartek  rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu sędzia Daniel Kliś. Sanocki zapowiedział złożenie skargi na prezesa sądu w Strzelcach Opolskich.

 

"Pan poseł Sanocki zerwał wiszący na korytarzu plakat, na którym był zamieszczony fragment uchwały zgromadzenia sędziów Sądu Okręgowego i Sądów Rejonowych w Krakowie. Od prezesa sądu będzie zależało, czy i jakie dalsze czynności będą podejmowane w tej sprawie" - powiedział Kliś.

 

Sanocki: sędziowie nie powinni angażować się w agitację

 

W wypowiedzi dla Radia Opole poseł Sanocki przyznał w czwartek, że plakat zerwał, bo jego zdaniem sędziowie nie powinni angażować się w agitację, wzywając obywateli do protestowania przeciwko działaniom legalnych władz państwowych.

 

Zapowiedział też złożenie skargi na prezesa Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich do opolskiego Sądu Okręgowego, a także do prokuratury.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Radia Opole

 

PAP, polsatnews.pl

mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie