W Szczyrku pijany instruktor narciarski szkolił 5-latka. Puste butelki wyrzucał do lasu

Polska
W Szczyrku pijany instruktor narciarski szkolił 5-latka. Puste butelki wyrzucał do lasu
bielsko.slaska.policja.gov.pl

Policjanci zatrzymali pijanego instruktora narciarskiego, który na stoku w Szczyrku uczył 5-latka. Badanie wykazało, że w organizmie miał 3,6 prom. alkoholu - poinformowała w środę rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz.

- Mężczyzna odpowie prawdopodobnie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi za to do 3 lat więzienia - powiedziała Jurasz.

 

W pościg ruszył snowboardzista

 

Z relacji świadków wynika, że instruktor uczył dziecko przez ponad dwie godziny; w czasie szkolenia wyrzucał do lasu puste butelki. Mały kursant jechał za nim. Dziwnym zachowaniem mężczyzny zainteresowali się narciarze; gdy jedna z narciarek zwróciła mu uwagę, zaczął uciekać.

 

- Kobieta przekazała dziecko pod opiekę matki. Powiadomiono policję. W pościg za instruktorem ruszył snowboardzista. Ujął mężczyznę i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce policyjnego patrolu na nartach - dodała rzecznik.

 

Był agresywny i wulgarny

 

Instruktor podczas interwencji zachowywał się agresywnie i wulgarnie wobec stróżów prawa. Został zakuty w kajdanki. Trafił do izby wytrzeźwień.

 

30-letni instruktor odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, a także za naruszenie zapisów ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach oraz zorganizowanych terenach narciarskich, która zabrania jazdy na nartach i snowboardzie w stanie nietrzeźwości. Złamał też obowiązek zachowania trzeźwości w pracy.

 

W obecnym sezonie w garnizonie śląskim służbę na stokach pełni blisko 50 policjantów.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie