Kierownictwo PiS obradowało ws. kryzysu dyplomatycznego w relacjach polsko-izraelskich

Polska
Kierownictwo PiS obradowało ws. kryzysu dyplomatycznego w relacjach polsko-izraelskich
Polsat News

W środę wieczorem kierownictwo PiS obradowało w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Na spotkaniu - jak wynikało z nieoficjalnych informacji - zapadła decyzja, żeby nowelizacja ustawy o IPN w możliwie szybkim trybie została przyjęta w Senacie.

W naradzie uczestniczyli najważniejsi politycy partii, oprócz prezesa Jarosława Kaczyńskiego m.in. premier Mateusz Morawiecki, duża część ministrów jego rządu, a także wiceprezesi partii i szef komitetu wykonawczego.

 

Informację po spotkaniu przekazał później marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Rozmawialiśmy długo o tej sytuacji, którą jesteśmy - nie ukrywam - bardzo zasmuceni, zaskoczeni i zdziwieni, że nasza walka o prawdę, o godność Polaków jest tak interpretowana i odbierana przez opozycję, ale również środowiska, z  którymi chcemy bardzo ściśle współpracować - powiedział marszałek. 

 

Władze Izraela odnoszą się krytycznie do nowelizacji ustawy o IPN, nad którą obecnie debatuje Senat.

 

Wprowadza ona m.in. przepisy, zgodnie z którymi, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie