Marzeniem 11-latka był wywiad z min. Gróbarczykiem, "bo jest jakby szefem rybaków". Polityk zaprosił go do resortu

Polska
Marzeniem 11-latka był wywiad z min. Gróbarczykiem, "bo jest jakby szefem rybaków". Polityk zaprosił go do resortu
Flickr/Kancelaria Premiera/Facebook/MGMiZS

"Czy pomoże Pan spełnić moje marzenie, żeby zrobić wywiad z kimś bardzo ważnym jak Pan?" - spytał ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka 11-letni Kacper Kozioł. Uczeń zapewnił, że nie zajmie dużo czasu, a jest to dla niego ważne, gdyż jego tata i dziadek są rybakami, a minister to "jakby szef rybaków". Polityk zgodził się i zaprosił Kacpra do siedziby ministerstwa.

Kacper, uczeń szkoły podstawowej z Fromborka w województwie warmińsko-mazurskim, wysłał swój list do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

 

"Moim marzeniem jest zrobić właśnie z Panem wywiad. Pisałem do wielu osób, ale odpisują mi tylko »życzymy spełnienia marzeń«. I na tym się kończy. Staram się spełniać swoje marzenia i nie poddawać się nawet jak się śmieją ze mnie, że mi się nie uda" - napisał Kacper.

 

Nie pierwszy wywiad

 

Uczeń ma już na swoim koncie kilka wywiadów. Rozmawiał m.in. z senatorem Jerzym Wcisłą, dyrektorem szkoły Ewą Siejk czy też Komendantem Powiatowym Policji w Braniewie podinsp. Edwardem Szydłowskim.

 

Wszystkie wywiady chłopiec nagrywa i publikuje na swoim kanale na YouTube.

 

Chłopiec podkreśla, że jego największym marzeniem "jest zrobić wywiad z Panem, bo pan jest jakby szefem rybaków, a ta sprawa jest dla mnie bardzo ważna, bo moja cała rodzina to rybacy".

 

11-latek przyznał, że rodzice myślą, że minister się nie zgodzi, "ale obiecali, że jak mi się uda, to zawiozą mnie w każde miejsce na wywiad".

 

"Cieszy mnie, że z taką determinacją realizujesz marzenia"

 

Minister w odpowiedzi podziękował 11-latkowi za list. "Jestem mile zaskoczony informacją, że Twoim marzeniem jest przeprowadzić ze mną wywiad. Cieszy mnie, że z taką determinacją realizujesz swoje marzenia, nawet wtedy, gdy inni wątpią w możliwość ich osiągnięcia. Wytrwałość w obliczu przeciwności to bardzo ważna postawa, która pomoże ci prawidłowo ukształtować Twój charakter, a tym samym stać się w przyszłości dojrzałym człowiekiem" - napisał Gróbarczyk. 

 

"Niezmiennie cieszy mnie to, że zarówno Twój tata, jak i Twój dziadek są rybakami, ponieważ jest to ciężka i odpowiedzialna praca, bardzo potrzebna polskiej gospodarce" - dodał.

 

Nawiązując do prośby chłopca napisał, że bardzo chętnie porozmawia i udzieli wywiadu. Zaprosił chłopca 9 lutego do siedziby Ministerstwa Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie.

 

Zarówno list Kacpra, jak i odpowiedź ministra zostały opublikowane w mediach społecznościowych ministerstwa. Pracownicy poinformowali, że mają już potwierdzenie, że rodzice dowiozą Kacpra na wywiad do Warszawy.

 

 

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie