Strzelanina podczas zabawy w Brazylii. Zginęło 14 osób

Świat
Strzelanina podczas zabawy w Brazylii. Zginęło 14 osób
PAP/EPA/Cid Barbosa/Diario do Nordeste

Co najmniej 14 osób poniosło śmierć w rezulacie strzelaniny na zabawie w mieście Fortaleza, na północnym wschodzie Brazylii - poinformowały w sobotę władze. Według lokalnych mediów były to porachunki gangów narkotykowych.

- Możemy potwierdzić śmieć 14 osób, chociaż kilka przebywa jeszcze w szpitalu w stanie ciężkim - powiedział na konferencji prasowej Andre Costa, sekretarz ds. bezpieczeństwa władz stanu Ceara, którego Fortaleza jest stolicą.

 

Według rzecznika największego szpitala w mieście, sześć osób przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej, w tym 12-letni chłopiec.

 

"To była masakra"

 

Do strzelaniny doszło w sobotę nad ranem kiedy do lokalu, w którym odbywała się zabawa wtargnęła grupa uzbrojonych mężczyzn. Otworzyli oni ogień do bawiących się ludzi.

 

- To była masakra, nigdy takiej nie widziałem - powiedział jeden z przybyłych na miejsce policjantów.

 

Wskaźniki przestępczości w Brazylii biją w ostatnich latach rekordy. Według statystyk policyjnych tylko w stanie Ceara dokonano w 2017 r. 5.114 zabójstw, czyli o 50 proc. więcej niż przed rokiem. W całej Brazylii rekord zabójstw padł w 2016 r. - zamordowano wówczas 61.619 osób, tzn. średnio 7 osób na godzinę.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie