Mama Kamila Stocha przeszła na emeryturę. Małysz: na porażkę miał wpływ tylko wiatr

Polska
Mama Kamila Stocha przeszła na emeryturę. Małysz: na porażkę miał wpływ tylko wiatr
Galeria zdjęć (8)

Krystyna Stoch, która z magistratem Zakopanego związana była od 1997 r. Pracowała 21 lat jako sekretarz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odeszła w czwartek. Teraz będzie mieć więcej czasu na śledzenie sukcesów syna. Po sobotnim drużynowym zwycięstwie Polaków, w niedzielę niespodziewanie w konkursie Pucharu Świata w skokach w Zakopanem jej syn Kamil zajął dopiero 38. miejsce.

Adam Małysz, niegdyś świetny zawodnik, obecnie dyrektor w Polskim Związku Narciarskim, ocenił że jeśli coś wpłynęło na wynik Stocha, to był to tylko wiatr.

 

- Nawet jeśli Kamil popełnił błąd, to obecnie jest w takiej formie, że ta odległość musiała być lepsza. Jedyne co go mogło zatrzymać aż w takim stopniu to wiatr. Czapki z głów przed nim, bo przyjął to niepowodzenie "na klatę". Jest tak doświadczonym zawodnikiem, że wie, iż był to tylko przypadek, czy wypadek przy pracy. On pewnie z tym już sobie psychicznie poradził - ocenił Adam Małysz.

 

Uroczystość pożegnania przechodzących na emeryturę pracowników Urzędu Miasta Zakopanego miała miejsce w czwartek na sesji Rady Miasta.

 

Gratulacje pracownicom złożyli: burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz wiceburmistrzowie: Agnieszka Nowak-Gąsienica i Wiktor Łukaszczyk. Do podziękowań dołączyli również Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz oraz Wiceprzewodniczący Łukasz Filipowicz i radny Zbigniew Szczerba (Twoje Zakopane).

 

Oprócz mamy utytułowanego skoczka na emeryturę odeszły także Renata Węglarz i Wanda Czerniak.

 

Renata Węglarz pracę w Urzędzie rozpoczęła w 1987 roku. Zaczęła od stanowiska w Wydziale Oświaty i Wychowania, następnie przez wiele lat związana była z Wydziałem Spraw Społecznych i Ewidencji.

 

Wanda Czarniak w 1990 roku rozpoczęła pracę jako inspektor w Wydziale Podatków i Opłat. Następnie kierowała Wydziałem Finansowo-Budżetowym. Pełniła również funkcję Skarbnika Miasta Zakopanego.

 

Wszystkie panie otrzymały na pożegnanie bukiety kwiatów.

 

polsatnews.pl, PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie