"Dobrze cię widzieć!". Nagranie z momentu odnalezienia Elisabeth Revol na Nanga Parbat

Świat
"Dobrze cię widzieć!". Nagranie z momentu odnalezienia Elisabeth Revol na Nanga Parbat
Facebook/Denis Urubko FANS

"Elisabeth, dobrze cię widzieć! Adam, mam ją!" - mówi do radiotelefonu himalaista Denis Urubko w opublikowanym w sieci nagraniu. "Szybki oddech Denisa pokazuje, że tempo mieli zabójcze i dawali z Adamem Bieleckim z siebie wszystko" - napisał na Twitterze użytkownik, który publikuje w internecie zdjęcia i informacje z akcji ratowniczej na Nanga Parbat.

Czternastosekundowe nagranie pojawiło się także na fanpage'u Denisa Urubko na Facebooku. Słychać w nim jak himalaista zwraca się po angielsku do Adama Bieleckiego.

 

 

Himalaistka jest w złej kondycji. Francuska telewizja wyemitowała reportaż, w pokazano zdjęcia stóp Elisabeth Revol. Himalaistka ma odmrożenia czwartego, najwyższego stopnia palców stóp. Odmrożenia rąk są lżejsze. Bardzo prawdopodobne, że konieczna będzie amputacja palców stóp pacjentki.

 

 

- Dwa helikoptery zabrały z Nanga Parbat Elisabeth Revol oraz Adama Bieleckiego, Denisa Urubkę, Jarosława Botora i Piotra Tomalę, którzy sprowadzali z góry francuską alpinistkę - poinformował w niedzielę kierownik narodowej wyprawy na K2 Krzysztof Wielicki. Wszyscy są członkami polskiej wyprawy.

 

Elisabeth Revol wylądowała w niedzielę w Islamabadzie. Na lotnisku przywitał ją ambasador Francji. Nagranie, na którym widać Francuzkę pojawiło się na Twitterze.

 

"Udało się niemożliwe. Razem z Elizabeth Revol i Denisem Urubko u podstawy ściany Diamir" - napisał na Facebooku Adam Bielecki.

 

"Jestem zmęczony ale bardzo szczęśliwy. Dziękuje za wszystkie ciepłe słowa. Przykro mi ale nie mieliśmy żadnych szans pomóc Tomkowi" - dodał.

 

 

polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie