Policja walczy ze smogiem. Drogówka bada spaliny i odbiera dowody rejestracyjne ekskluzywnych diesli

Polska
Policja walczy ze smogiem. Drogówka bada spaliny i odbiera dowody rejestracyjne ekskluzywnych diesli
policja.waw.pl

Wielka akcja drogówki na ulicach i drogach Mazowsza. W jeden dzień funkcjonariusze skontrolowali 2345 pojazdów. W każdym sprawdzili skład spalin. W sumie zatrzymane zostały 123 dowody rejestracyjne. W akcji wzięło udział kilkuset mundurowych. Policja zapowiedziała, że tego typu kontrole będą regularnie powtarzane.

Działania "Smog" miały miejsce w miniony piątek w godzinach od 6:00 22:00.

 

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi kierowców na konieczność utrzymywania pojazdów w prawidłowym stanie technicznym i zwracanie uwagi na nadmierną emisję spalin do atmosfery.

 

Funkcjonariusze garnizonu stołecznego sprawdzali w Warszawie przy uzyciu specjalistycznych mierników, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym aut.

 

Podczas tych działań stróże prawa skontrolowali w stolicy 1214 pojazdów, w wyniku czego ujawnili 97 nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego pojazdów. Podczas kontroli samochodów zatrzymano 64 dowody rejestracyjne.

 

Z kolei poza Warszawą, na Mazowszu, w ciągu jednego dnia 367 policjantów skontrolowało 1131 pojazdów, wśród których 59 miało nieprawidłowy stan techniczny - ich dowody rejestracyjne zostały zatrzymane. Wśród nich 18 pojazdów z powodu emisji niespełniających norm spalin wykrytych w ramach działań "Smog".

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie