"Wizyta Tillersona ma podkreślić wagę przyjaźni z Polską" - rzeczniczka departamentu stanu

Świat

- Celem wizyty sekretarza stanu R. Tillersona w Polsce ma być podkreślenie wagi głębokiej współpracy i przyjaźni USA z Polską oraz Polakami - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej rzeczniczka departamentu stanu Heather Nauert.

Nauert dodała, że Polska jest jednym z najbliższych sojuszników Stanów Zjednoczonych w NATO, a kraje "współpracują w wielu dziedzinach i prezentują podobne stanowisko".

 

Tillerson spotka się z premierem Polski Mateuszem Morawieckim, prezydentem Andrzejem Dudą, ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem oraz ambasadorem USA w Polsce Paulem W. Jonesem. Następnie w planach wizyty sekretarza stanu znajduje się spotkanie ze stacjonującymi w Polsce żołnierzami USA.

 

Tematami wizyty będzie głównie współpraca w zakresie NATO, zacieśnianie więzi pomiędzy krajami, poprawa bezpieczeństwa i handel energią.

 

Rzecznika przypomniała, że prezydent USA Donald Trump już wcześniej powiedział, iż Polska jest jednym z najbardziej zaangażowanych członków NATO i USA chce wykorzystać wizytę Tillersona, by jeszcze bardziej wzmocnić współpracę pomiędzy krajami.

 

PAP, fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie